Gruszka, jabłko, klepsydra? Sprawdź jaką sylwetką jesteś

Możesz kupować ubrania u Armaniego. Możesz nie jeść trzy dni by schudnąć 2 kilogramy. Możesz zakładać wysokie szpilki, by dodać sobie dodatkowe 10 cm wzrostu, o który zawsze prosiłaś wszystkich świętych i wiesz co? Najprawdopodobniej i tak nie oszukasz budowy swojej sylwetki, którą każda z nas została obdarzona przez matkę naturę.

Jak wiadomo, przekorna matka natura potrafi być nieprzewidywalna. To właśnie dlatego jednym paniom dała idealne sylwetki, gdzie proporcje biustu, bioder i talii przypominają te z wybiegów, drugim nieco kapryśnie dodała kilka zupełnie niepotrzebnych centymetrów tu i ówdzie.

Jaką sylwetką jesteś? Gruszką, jabłkiem czy klepsydrą?

Koniecznie sprawdź w poniższym zestawieniu. Dopiero wtedy udaj się na zakupy po kolejne ciuszki. Może się bowiem okazać, że do tej pory zupełnie nie trafiałaś z zakupem, własnie dlatego, że ubierałaś się nieodpowiednio do swojej sylwetki.

źródło: zszywka.pl

źródło: zszywka.pl

Ponętna gruszeczka

Jej atutem są z reguły piękne ramiona. Niestety górują nad niewielkiego rozmiaru biustem i… najgorsze co może spotkać każdą kobietę – dużymi, szerokimi biodrami. Kobieta gruszka powinna zatem kamuflować wszystko to, co znajduje się na dole i maksymalnie eksponować ramiona.

Zdecydowanym faworytem ubraniowym będzie w tym przypadku rozkloszowany dół i obcisła góra. Dobrze będą prezentowały się tutaj spodnie eleganckie na kant, nawet te z nieco rozszerzanym dołem. Jeśli gruszki decydują się na szpilki to tylko takie, które mają szeroki obcas.

źródło: fashionbabylon.blogspot.com

źródło: fashionbabylon.blogspot.com

Okrągłe jabłuszko

Okrągłe, bo o mocno zarysowanym biuście, który oprócz zgrabnych nóg jest tutaj największym atutem. Jabłuszko najwięcej problemów ma z brzuchem. To w jego okolicy najczęściej gromadzi się tkanka tłuszczowa, którą trudno jest zrzucić. Idealnym kamuflażem dla tego typu sylwetki będą spodnie rurki oraz szerokie tuniki. Jabłuszka mogą ponadto pokusić się o bluzki z głębokim dekoltem.

źródło: kobieta.wp.pl

źródło: kobieta.wp.pl

Klepsydra czyli stary, dobry X

To ten rodzaj sylwetki, który można spokojnie nazwać mianem idealnego. Kobiecy biust, wcięcie w talii, proporcjonalne biodra – coś wspaniałego. Z taką figurą możemy nosić każdy rodzaj ubrania! Podkreślajmy zgrabną pupę np. ołówkową spódnicą.

źródło: kobieta.wp.pl

źródło: kobieta.wp.pl

Chłopięca? A jednak bardzo kobieca!

Czyli figura chłopczycy. Utrapienie kobiet, które marzą o ponętnych kształtach. Ten typ figury to zazwyczaj mały biust, szerokie ramiona i niska waga. Kobiety o takiej sylwetce powinny swoją stylizacją starać się podkreślić biust, biodra. Można to zrobić za pomocą żabotów, falbanek, kolorowych wzorów itp.

Natalia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *