Gruszka, jabłko, klepsydra? Sprawdź jaką sylwetką jesteś

Możesz kupować ubrania u Armaniego. Możesz nie jeść trzy dni by schudnąć 2 kilogramy. Możesz zakładać wysokie szpilki, by dodać sobie dodatkowe 10 cm wzrostu, o który zawsze prosiłaś wszystkich świętych i wiesz co? Najprawdopodobniej i tak nie oszukasz budowy swojej sylwetki, którą każda z nas została obdarzona przez matkę naturę.

Jak wiadomo, przekorna matka natura potrafi być nieprzewidywalna. To właśnie dlatego jednym paniom dała idealne sylwetki, gdzie proporcje biustu, bioder i talii przypominają te z wybiegów, drugim nieco kapryśnie dodała kilka zupełnie niepotrzebnych centymetrów tu i ówdzie.

Jaką sylwetką jesteś? Gruszką, jabłkiem czy klepsydrą?

Koniecznie sprawdź w poniższym zestawieniu. Dopiero wtedy udaj się na zakupy po kolejne ciuszki. Może się bowiem okazać, że do tej pory zupełnie nie trafiałaś z zakupem, własnie dlatego, że ubierałaś się nieodpowiednio do swojej sylwetki.

źródło: zszywka.pl
źródło: zszywka.pl

Ponętna gruszeczka

Jej atutem są z reguły piękne ramiona. Niestety górują nad niewielkiego rozmiaru biustem i… najgorsze co może spotkać każdą kobietę – dużymi, szerokimi biodrami. Kobieta gruszka powinna zatem kamuflować wszystko to, co znajduje się na dole i maksymalnie eksponować ramiona.

Zdecydowanym faworytem ubraniowym będzie w tym przypadku rozkloszowany dół i obcisła góra. Dobrze będą prezentowały się tutaj spodnie eleganckie na kant, nawet te z nieco rozszerzanym dołem. Jeśli gruszki decydują się na szpilki to tylko takie, które mają szeroki obcas.

źródło: fashionbabylon.blogspot.com
źródło: fashionbabylon.blogspot.com

Okrągłe jabłuszko

Okrągłe, bo o mocno zarysowanym biuście, który oprócz zgrabnych nóg jest tutaj największym atutem. Jabłuszko najwięcej problemów ma z brzuchem. To w jego okolicy najczęściej gromadzi się tkanka tłuszczowa, którą trudno jest zrzucić. Idealnym kamuflażem dla tego typu sylwetki będą spodnie rurki oraz szerokie tuniki. Jabłuszka mogą ponadto pokusić się o bluzki z głębokim dekoltem.

źródło: kobieta.wp.pl
źródło: kobieta.wp.pl

Klepsydra czyli stary, dobry X

To ten rodzaj sylwetki, który można spokojnie nazwać mianem idealnego. Kobiecy biust, wcięcie w talii, proporcjonalne biodra – coś wspaniałego. Z taką figurą możemy nosić każdy rodzaj ubrania! Podkreślajmy zgrabną pupę np. ołówkową spódnicą.

źródło: kobieta.wp.pl
źródło: kobieta.wp.pl

Chłopięca? A jednak bardzo kobieca!

Czyli figura chłopczycy. Utrapienie kobiet, które marzą o ponętnych kształtach. Ten typ figury to zazwyczaj mały biust, szerokie ramiona i niska waga. Kobiety o takiej sylwetce powinny swoją stylizacją starać się podkreślić biust, biodra. Można to zrobić za pomocą żabotów, falbanek, kolorowych wzorów itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *