Pędzle do makijażu – czy muszą kosztować majątek?

Pędzle do makijażu to akcesoria, bez których nie może obejść się żaden make-up. Jedne z nas mają ich w swojej kosmetyczce pełno, inne używają kilku ulubionych, lub najpotrzebniejszych. Czy jednak muszą kosztować majątek, żeby były dobre? Niekoniecznie.

Pędzle do makijażu – zestaw dla początkujących

Zaczynając swoją przygodę z makijażem, oprócz kosmetyków odpowiednich do naszej cery, musimy zabrać o akcesoria do ich nakładania. Dla początkujących świetnie sprawdzi się zestaw pędzli, w którym znajdziemy najpotrzebniejsze aplikatory. Ich wielkość możemy wybierać – są zestawy 5 częściowe, 7, 10 i większe. Perfekcyjny make-up nie musi być wykonany wieloma akcesoriami. Te bardziej leniwe i doświadczone z nas potrafią jednym pędzlem nałożyć podkład, bronzer, róż i rozświetlacz, a drugim nałożyć cienie do powiek. Natomiast wizażowi laicy powinni najpierw sprawdzić, który z pędzli okaże się wielofunkcyjny właśnie dla nich.

Pędzle do makijażu – naturalne czy syntetyczne?

Często klientki przekonane są, że pędzle wykonane z naturalnego włosia dużo lepiej posłużą przy nakładaniu makijażu. Tymczasem, te z syntetycznego w niektórych aspektach wydają się lepsze. Naturalne łatwiej zniszczyć, a jeśli płacimy za nie sporo, to wymagamy trwałości, nawet gdy nie jesteśmy mistrzyniami wizażu! Często utrzymują też nieprzyjemną woń, która może przeszkadzać przy aplikacji kosmetyków. Natomiast te syntetyczne w wielu przypadkach pochłaniają zbyt mało kosmetyków, naturalne włosie lepiej trzyma pigment, co też pozwala zaoszczędzić trochę czasu. Tu ciężko o jednoznacznego zwycięzcę. Warto więc próbować i wybrać po prostu to, co sprawdzi się lepiej w naszym przypadku.

Znajdź złoty środek

Zainwestować trochę więcej powinnyśmy w pędzle do cieni do powiek, bo oczy to najwrażliwsze miejsce naszej twarzy, natomiast resztę można śmiało zamienić. Pamiętajmy też, że pędzle to inwestycja na kilka lat, nie popadajmy więc w skrajności. Często można kupić pędzle droższych, znanych marek w drogeriach internetowych, gdzie z reguły i kosmetyki, i akcesoria są znacznie tańsze niż w sklepach stacjonarnych. Pamiętajmy, że to technika makijażu jest kluczem, a nie cena pędzli.

Oczywiście, w niektórych przypadkach czuć różnicę – na przykład w miękkości – ale coraz częściej marki „sieciówkowe” dążą do poprawy jakości i oferują nam naprawdę dobre, przyjemne w użytkowaniu produkty. Firmy, które oferują nam pędzle dobrej jakości w przystępnych cenach to m.in.: Blend it!, Donegal, Glambrush, Life pro, Essence, Kontigo, Hakuro, For your beauty. Cennym źródłem informacji są też makijażowe youtuberki.

Każda kobieta, która interesuje się kosmetykami i wizażem, idąc do drogerii, zapewne liczy się z wydatkami, jakie czekają ją przy kasie. Jednak wiele doświadczonych w sztuce makijażu kobiet potrafi sobie z tym poradzić i zamiast stawiać na drogie marki, wybiera dużo tańsze odpowiedniki. Zarówno jeśli chodzi o kosmetyki, jak i o akcesoria – pędzle. Warto zainteresować się tematem niedrogich, a bardzo dobrych marek dostępnych w sieciówkach i zaoszczędzić na makijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *