Nowoczesność w stylu vintage, czyli powrót kombinezonów

Poszukując sukienki na specjalną okazję natknęłam się na to magiczne słowo: “kombinezon”. Czyżbym mogła zaszaleć, inspirując się moimi ukochanymi latami 70., będąc jednocześnie modna? Wygląda na to, że tak! Po 40-letniej nieobecności wraca do nas jumpsuit.

Nie tylko na lato

Owszem, kombinezony pojawiały się na rynku już ostatnimi czasy, tyle że w wersji letniej. Na ramiączka, z krótkim spodnium, pełne kwiatowych motywów i żywych kolorów. Wiele z nas zapewne miało w swojej szafie taki element, bo, nie da się ukryć, świetnie się w kombinezonie wygląda! Tym bardziej możemy cieszyć się, że w nieco odświeżonej wersji dostajemy kostiumy wyjściowe, jak dawniej. Nie są one zarezerwowane tylko dla dojrzałych – coraz częściej po takie rozwiązanie sięgają młode dziewczyny. Przeglądając fora o modzie i przysłuchując się różnym konwersacjom, odbywającym się wśród znajomych, zauważyłam, jakie pozytywne emocje budzi to zjawisko. Bardzo, bardzo pozytywna nowina!

Nic, tylko szyk

Zmęczona modą na koronkowe sukienki wciąż zamykasz się w prostych krojach i smutnych kolorach, a nawet na letnim weselu pojawiłaś się w czerni lub granacie? Możesz z tym skończyć, w kolorowym kostiumie nie odkrywając za dużo, a podkreślając swoje atuty. To idealna opcja dla kobiet ceniących sobie elegancję. Ale nawet i z nią nie można przesadzać – szczególnie podczas towarzyskiego spotkania. Kombinezony wyjściowe są idealnie, umiarkowanie oficjalne. W ich przypadku wystarczy tylko zmienić fryzurę  dodatki, by nadać stylizacji nowy charakter.

 Tylko dla wysokich?

Istnieje błędne przekonanie, że tego typu ubranie nosić mogą jedynie kobiety wysokiego wzrostu i że świetnie pasuje do wyjątkowo smukłej sylwetki, charakteryzującej modelki wybiegowe. Nieprawda! Jeżeli śledzicie na bieżąco popkulturę i wiecie, kto teraz wiedzie prym wśród tak zwanych influencerek modowych, zauważyłyście też, że niektóre z nich bynajmniej nie są najchudsze na świecie. Dla skromniejszych z nas idealny będzie kombinezon zwiewny. Jeżeli któraś z nas z kolei chciałaby pochwalić się sylwetką, znajdzie coś dla siebie wśród obcisłych modeli.  Moda na podkreślone przylegającym materiałem kobiece kształty jest jak najbardziej na tak!

 

Aneta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *