Sukienka dla mamy panny młodej – jaką wybrać?

Ślub dziecka jest niezwykle ważnym i podniosłym wydarzeniem dla każdego rodzica. Każda mama pomaga swojej córce w znalezieniu tej jedynej sukni ślubnej, jest najlepszym i najbardziej szczerym doradcą, syn prosi o porady przy doborze garnituru czy krawatu. Nie może jednak zapomnieć o swojej własnej kreacji- wszak chce się odpowiednio prezentować przy swoich ukochanych pociechach. Suknia dla mamy panny młodej jest drugą z najczęściej poszukiwanych elementów ślubnego ubioru- każda matka przeżywa ślub na równi z dzieckiem i przy tym wie, że to również na niej skupiona będzie uwaga gości.

Kolor

Kreacja dla mamy panny młodej powinna być dobrana przede wszystkim stosownie do wieku i figury, z uwzględnieniem podniosłego charakteru uroczystości. Na początek warto rozważyć, jakiego koloru ma być strój. Nie zaleca się wybierania czerni, gdyż jest ona zarezerwowana na pogrzeb i nie będzie wyglądać stosownie w tak radosnym dniu. Należy również unikać bieli, écru czy jakichkolwiek kremowych odcieni- są one zarezerwowane wyłącznie dla panny młodej, a to ma być przede wszystkim jej chwila. Niepisana zasada unikania białych kreacji dotyczy również innych zaproszonych na uroczystość kobiet. Niezbyt dobrze widziana będzie kreacja w kolorze krwistej czerwieni czy w innym zbyt barwnym kolorze- powinny być one bardziej stonowane.

Krój

Mama panny młodej ma przede wszystkim czuć się dobrze w wybranej przez siebie kreacji. Nie powinna jednak wybierać sukienki zbyt krótkiej- najlepiej, aby była ona długości do kolan lub ¾. Długie suknie doskonale sprawdzą się na weselu, na kameralnym obiedzie w gronie najbliższych już niekoniecznie- jeśli więc po uroczystości nie jest zaplanowana huczna impreza, a smaczny obiad w restauracji warto wybrać bardziej praktyczną długość kreacji.

Sukienka czy garsonka?

Decyzja należy do mamy, jednak większość kobiet decyduje się na sukienkę- wygląda zazwyczaj bardziej korzystnie niż garsonka. Przy wyborze takiej, która nie zakrywa ramion, warto dobrać również pasujący do sukienki żakiet.

Mama panny młodej może również zdecydować się na sukienkę nawiązującą do kreacji córki. Nie chodzi oczywiście o konkurowanie z dzieckiem, a subtelne i delikatne podkreślenie pokrewieństwa- dzięki temu obydwie będą się wyróżniały wśród innych gości. Po więcej porad związanych z organizacją wesela zapraszamy tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *